Dominika Wilk

ślub w Katowicach wesele w Leśnym Patio

Martina i Kamil

Wesele w Leśnym Patio


Martina i Kamil


Wrzesień 2020


Niby śluby w 2020 roku miały zostać skreślone, a jakoś tak się zdarzyło, że miałam okazję tworzyć zdjęcia dla świetnych ludzi i być na genialnych przyjęciach weselnych! Jednym z nich był ślub i wesele Martiny i Kamila. Co ciekawsze ta dwójka zdecydowała się zorganizować swój dzień w poniedziałek! I wiecie co? Było ekstra!

Wesele w tygodniu - więcej możliwości

Na przykładzie Martiny i Kamila chciałabym po krótce przedstawić Wam zalety zorganizowania wesela w tygodniu. Jak wiadomo powszechnie króluje przekonanie, że miejsce na wesele należy rezerwować z co najmniej 2 letnim wyprzedzeniem. I oczywiście jest to prawda, ale tylko dlatego, że w naszym kraju wesela tradycyjnie odbywają się w soboty. Kiedy zapytałam Martiny i Kamila, dlaczego zdecydowali się pobrać się w poniedziałek, odparli, że gdyby chcieli zorganizować ślub w sobotę musieliby czekać kolejny rok, lub dwa na wolną salę, a tak - mieli możliwość pobrać się już w tym roku! Nie chcieli czekać z tą decyzją tylko dlatego, że sala nie ma wolnych terminów. Dodatkowym atutem jest niewątpliwie fakt, że lokale gastronomiczne oferują specjalne oferty cenowe i rabaty dla imprez, które odbywają się w tygodniu - można trochę zaoszczędzić. Jeszcze jedną zaletą jest większa dostępność usługodawców - fotografów, filmowców, dj, zespołów itp. Możemy nawiązać współpracę z usługodawcą, który ma już zarezerwowane wszystkie terminy weekendowe. Minusem tego rozwiązania niewątpliwie jest fakt, że wielu gości weselnych może mieć problem ze zorganizowaniem wolnego w pracy na taką imprezę. Ale szczerze mówiąc, jak zdradziła mi Martina i Kamil zaledwie kilka osób odmówiło im przyjścia na wesele, a wszyscy najbliżsi byli. Także nie bójcie się takiego rozwiązania!

Ślub w pięknej bazylice w Katowicach

Martina i Kamil na miejsce swojej ceremonii wybrali Bazylikę św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP w Katowicach, czyli Bazylikę Franciszkanów. Na mnie, jako miłośniczce architektury, budynek zrobił ogromne wrażenie. Neoromańska budowla z początku XX wieku jest klasztorem Zakonu Braci Mniejszych w Katowicach. Co roku w kościele budowana jest przepiękna szopka bożonarodzeniowa, która przyciąga wielu zwiedzających.

Przyjęcie weselne w Leśnym Patio

Przygotowania Martiny i Kamila odbywały się w tym samym miejscu co przyjęcie. Bardzo duże wrażenie wywarły na mnie przepiękne dekoracje. Cała sala utrzymana była w kolorach brązu i bieli, a dekoracje dodawały akcentu kolorystycznego: kwiaty w ciepłych odcieniach, świeczki, gałęzi, drewniane i leśne akcenty. Najciekawszą rzeczą jaką widziałam była drewniana ścianka pełna zdjęć młodej pary, która znajdowała się bezpośrednio za ich stolikiem. Jest to świetny pomysł np. na wykorzystanie zdjęć z Waszej sesji narzeczeńskiej, bądź zdjęć z Waszego archiwum. Podczas przyjęcia bardzo dużo gości było zainteresowanych ścianką :) Dodatkowo Martina i Kamil dla każdego gościa przygotowali kartkę z podziękowaniem za przybycie właśnie ze swoim zdjęciem.

Dodatkowe atrakcje na weselu - tawerna grecka i pokaz baniek mydlanych

Podczas przyjęcia działo się wiele! Nikt się nie nudził, a ekipa foto-video już w zupełności :) Było bardzo sporo atrakcji, a jedną z nich była niespodzianka przygotowana przez Młodą Parę dla gości - obok sali postawiony został namiot, który był Grecką Tawerną. Zamiast kolejnego ciepłego dania, goście mogli spróbować mniej tradycyjnego jedzenia i innych smaków.

Ten dzień obfitował w różnego rodzaju niespodzianki - kolejną był pokaz baniek mydlanych jako prezent od rodziców. Szczerze mówiąc nie widziałam nigdy wcześniej takiego pokazu. To była magia! Najpierw został zaprezentowany występ solowy, a później została zaproszona do zabawy Para Młoda i każdy z gości mógł spróbować swoich sił w puszczaniu baniek :)

Martina i Kamil mieli świetne wesele, które na długo zostanie mi w pamięci. Bardzo dużo się działo, a ta dwójka to świetni, ciepli ludzie. Emocjom nie było końca! Osobiście byłam bardzo pozytywnie zaskoczona również obsługą sali, wyśmienitym jedzeniem i świetną organizacją całego zespołu Leśne Patio. Jeśli planujecie mniejsze wesele - na ok. 70-100 osób na Śląsku serdecznie polecam Wam tę lokalizację!

Zapraszam do oglądnięcia fotoreportażu z tego wesela!

Ceremonia: Bazylika św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP w Katowicach
Wesele:Leśne Patio, Katowice
Oprawa muzyczna: DJ Bobas & Sasha
Pokaz baniek:Bubbles & ART artystyczne pokazy baniek mydlanych
Make-up: Gabriela Magiera
Fryzura: Ogla Kasprzak
Wideo:Daydreamstory

Dodano: 2021-01-18

Tagi: weddingfotografia ślubna KrakówKatowicenarzeczeniwesele glamour fotograf ślubny Krakówfotograf ślubny Katowicesala weselna Katowiceślub boho